Adwokat – Sprawy spadkowe Łódź

Prawo Spadkowe Łódź

Otrzymałeś spadek i zastanawiasz się, jak uregulować tę kwestię? A może jesteś w trakcie sporu spadkowego i potrzebujesz wsparcia prawnego? Zapraszamy do kontaktu. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych w Łodzi. 

Spadkobranie to proces, który może być skomplikowany i pełen potencjalnych pułapek, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają styczności z przepisami prawa spadkowego. Dlatego bardzo przydatne jest wsparcie prawnika, który specjalizuje się w prawie cywilnym i prowadzeniu spraw spadkowych.

Spadek Łódź – dlaczego warto korzystać ze wsparcia prawnika?

Adwokat Łódź zabezpiecza interesy spadkobierców. Dba o to, żeby proces przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także uwzględniał wolę zmarłej osoby. Wsparcie prawnika także pomaga uniknąć błędów w trakcie procedury spadkowej, które mogłyby prowadzić do późniejszych sporów.

Dlaczego warto nam powierzyć sprawy spadkowe? Bardzo ważne jest, aby pozyskać poradę już na początku – podczas procedury spadkobrania często zdarzają się błędy związane z niedotrzymaniem terminów, które ustawodawca przewidział dla wyrażenia woli potencjalnego spadkobiercy co do spadku. Oto najważniejsze korzyści współpracy z naszą kancelarią:

  • Fachowa wiedza. Nasza Kancelaria posiada szczegółową wiedzę z zakresu prawa spadkowego.
  • Doświadczenie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie prowadzić sprawy spadkowe.
  • Indywidualne podejście. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci czuli się zrozumiani i bezpieczni.

 Sprawy spadkowe a testament? 

Wiele osób myśli, że napisanie testamentu rozwiązuje problemy związane ze spadkiem, ponieważ wystarczy realizować wolę zmarłej osoby. Jednak czy aby na pewno tak jest? Niekoniecznie.

Istotna jest forma testamentu. Ten może zostać spisany samodzielnie lub przyjąć formę notarialną. Istnieją również możliwości na podważenie testamentu, który jest obarczony wadą, np. brak świadomości osoby sporządzającej testament. Dodatkowo w przypadku testamentu, często pojawiają się roszczenia zachowku. Również w tej kwestii służymy pomocą! Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawie spadkowej, to zapraszamy do kontaktu

Za tę praktykę kancelarii odpowiada

ul. Piotrkowska 211 lok. 6/6A,
90-451 Łódź

sekretariat@kancelariaswb.pl

+48 603 762 773


© 2022 Kancelaria Swaton Wasilewski Bakalarczyk Bednarski Adwokat i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Designed and powered by: Coolbrand